Sesja plenerowa w Jaśle. Jak zaplanować najlepsze kadry? Sesja plenerowa z parą młodą to wyjątkowa okazja, aby uchwycić wyjątkowy dzień ich życia. Aby sesja była udana, ważne jest, aby fotograf był przygotowany i wiedział, czego się spodziewać.

Sesja plenerowa? Wszystko pod kontrolą. Spotkaj się z parą młodą przed sesją. Dzięki temu poznasz ich lepiej i dowiesz się, czego oczekują od sesji. Możesz zapytać ich o ich zainteresowania, style i preferencje dotyczące zdjęć. Od czasów covida najpopularniejszą metodą jest kontakt internetowy. Nieważne czy wybierzesz spotkania na żywo czy opcję online, ważne, abyś dopytał parę jakie mają oczekiwania, jakie zdjęcia im się podobają.

Sesja plenerowa wykonana wcześnie rano, by skorzystać z miękkiego światła w budowaniu kadru.

 Dzięki temu dowiesz się, jakie mają stroje i dodatki. Możesz również dowiedzieć się, czy mają jakieś specjalne życzenia dotyczące sesji. Suknia Panny Młodej gra kluczową rolę, suknia w typie boho/rustykalnym najlepiej będzie się prezentowała w naturze, skansenach i miejscach, które kojarzą się z „życiem w zgodzie z naturą”. Znowu suknia w typie glamour to idealny element sesji pałacowych. Oczywiście nie należy trzymać się sztywnych reguł, najważniejsze, abyście dostosowali swoje „plenerowe miejscówki” do oczekiwań Pary Młodej.

Sesja plenerowa. Światło dodaje lekkości i buduje klimat fotografii ślubnej.

Wybierz odpowiednie miejsce. Szukając odpowiedniego miejsca na sesję plenerową, pamiętaj, aby być tam wcześniej lub przynajmniej postaraj się znaleźć to miejsce na innych fotografiach/ skorzystaj z google Earth. Bardzo ważne jest, abyś zaplanował kadry ślubne pod kątem światła. Odpowiednie światło jest kluczowe w fotografii ślubnej i klimatycznych sesjach plenerowych, dlatego tak bardzo ważne jest, abyś miał świadomość, z której strony promienie słoneczne będą padały na modeli. Jak pewnie już wiesz… najbardziej pożądana jest tzw. złota godzina (o złotej godzinie przeczytasz tutaj). Jeśli chcesz ją wykorzystać prawidłowo, tak aby, pomogła zbudować Ci rozmarzone sesje plenerowe musisz być świadomy tego, skąd promienie będą padały. Pomoże Ci to wykluczyć potencjalne problemy i stres na sesji.

SPRAWDŹ WIĘCEJ:

Mój Instagram ślubny

Mój instagram z baśniową fotografią dziecięcą

Inne artykuły:

Fotografie ślubne i dziecięce. Plener z dzieckiem.

Plener i reportaż ślubny Jasło. Jak uchwycić charakter bohaterów?

https://www.fotografiamonikamikrut.pl/wp-admin/post.php?post=2072&action=edit