Plener i reportaż ślubny to jedno z moich ulubionych elementów pracy. Ślub, przysięga i pierwszy taniec już za Wami, zdążyliśmy się już trochę poznać. Jak pokazać na fotografiach ślubnych to jak widzimy Parę Młodą?

Detale mogą być potężnym narzędziem do uchwycenia charakteru naszych modeli na zdjęciach. Mogą pomóc w stworzeniu atmosfery, opowieści lub po prostu ukazać ich osobowość. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać detale w swoich zdjęciach, podczas pleneru i reportażu ślubnego:

Skup się na szczegółach. Czasami to małe rzeczy mogą zrobić największą różnicę. Na przykład, jeśli model ma tatuaż lub kolczyk, możesz skupić się na nich, aby podkreślić jego indywidualność. Możesz również zwrócić uwagę na drobne rysy twarzy, takie jak kształt ust lub brwi.

Tatuaże są świetnym sposobem na wyrażenie swojej indywidualności. Mogą być symbolem tego, kim jesteś, czego wartościujesz lub co Cię inspiruje. Kiedy Pan Młody lub Panna Młoda eksponuje swoje tatuaże, możesz być pewien, że niosą dla nich jakieś ważne przesłanie. Warto uchwycić to na fotografii ślubnej.

Gadżety, zabawne prezenty, które Para Młoda otrzymuje od swoich gości to najlepsze, co może się trafić fotografowi. Wykonane przez nich własnoręcznie prezenty takie jak kartki z życzeniami, plansze do gier, karykatury…czy butelka dobrej whisky mówią bardzo dużo o upodobaniach Pary Młodej. Przyjaciele znają nas najlepiej i możesz być pewien, że jeśli dostają w prezencie piłkę do gry to nie jest to przypadek…W ten sposób możemy opowiadać o naszych modelach bez słów.

Reportaż ślubny. Chociaż nikogo nie widzimy to wiemy, że zarówno Pan Młody jak i jego goście są fanami sportu.

Fotografowanie Pary Młodej i ich interakcji z innymi. Warto skupić się i przyjrzeć trochę interakcji naszych klientów z innymi…np. babcią czy innymi dziećmi. Pan Młody bawiący się z dziećmi daje nam poczucie, że jest rodzinnym i ciepłym człowiekiem, tak samo jak np. zdjęcia Panny Młodej, która przytula babcię już kolejny raz oprócz momentu składania życzeń. Wiemy, że jest między nimi więź, a babcia jest dla niej wyjątkowo ważna.

SPRAWDŹ WIĘCEJ:

Instagram z baśniową fotografią dziecięcą

Instagram ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *