Tort weselny w fotografii reportażowej to jeden z najważniejszych elementów uroczystości ślubnej. Jest symbolem szczęścia i wspólnego życia małżeńskiego. Dlatego też fotografowanie tortu na weselu to ważne zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i umiejętności.

Tort weselny w fotografii reportażowej wesela to nieodzowny element pracy każdego fotografa ślubnego. Użyj odpowiedniego oświetlenia. Naturalne światło jest najlepsze do fotografowania tortu weselnego. Zaplanuj oświetlenie wcześniej. Staraj się nie używać lampy błyskowej zamontowanej na aparacie, ponieważ to może bardzo ” spłaszczyć” ujęcie. Jeśli zależy Ci na trójwymiarowym i żywym obrazie, ustaw sobie wcześniej światło dodatkowe na sali, którym możesz sterować z nadajnika umieszczonego na Twoim body.

Zwracaj uwagę na szczegóły. Uważaj na szczegóły, takie jak dekoracje, kwiaty i inne elementy tortu. Te małe rzeczy mogą zrobić dużą różnicę w Twoich zdjęciach reportażowych. Zdarza się, że na szczycie tortu są umieszczone figurki z lukru przypominające Parę Młodą. Może zdarzyć się, że znajdą się tam elementy, które wskazują na wykonywany przez nich zawód lub pasje. To bardzo istotne dodatki, który pomagają budować historię weselną i przedstawić charaktery czy osobowość naszej Młodej Pary (więcej o detalach reportażu ślubnego przeczytasz tutaj )

Bądź kreatywny. Nie bój się eksperymentować z różnymi kompozycjami i kątami. Możesz również zastosować różne techniki fotograficzne, aby stworzyć unikalny styl. Nie bój się wykorzystać ciężkiego dymu czy dziecka, które właśnie podbiega do tortu w oczekiwaniu na swój kawałek- to wszystko, pomoże Ci zbudować fotografię ślubną „chwili”. Nie wszystkie kadry muszą zawierać całe postaci.

Zdjęcie tortu weselnego w akcji. Takie zdjęcie może pokazywać parę młodą krojącą tort lub gości weselnych delektujących się jego smakiem. „Karmienie tortem” partnera to stały, element, który pojawia się na większości wesel. Pamiętaj, aby oprócz prawdziwych emocji, zadbać o to, jak prezentuje się Para Młoda. Dobrym posunięciem może być fotografowanie tej osoby, która podaje kawałek tortu, uchwycić jej radosne spojrzenie, zamiast skupiać się na tej, która akurat z otwartą buzią czeka, aż…. „samolot z ciasteczkiem” doleci do ust ; ) Pamiętajmy, że fotografie ślubne to tylko i aż wycinki z rzeczywistości i to, co może wyglądać zabawnie na filmie, niekoniecznie będzie najlepszym wyborem na fotografii ślubnej.

SPRAWDŹ WIĘCEJ:

Mój Instagram ślubny

Mój Instagram z baśniową fotografią dziecięcą

Inne artykuły:

Sesja plenerowa w Jaśle. Jak zaplanować najlepsze kadry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *