Fotografia ślubna- zatrzymaj chwilę! Katarzyna Grochola w pewnym wywiadzie powiedziała, że pisać książki uczyła się jako mała dziewczynka. Tworzenie bohaterów to nie tylko wymyślanie „kogoś”, ale przede wszystkim patrzenie na to samo wydarzenie oczami innej osoby! Kiedy skarżyła się, że nic wartego opisu się nie dzieje, jej mama prosiła ją, aby te same nudne wydarzenia domowe opisywała z perspektywy…ich psa!

Fotografia ślubna i ogólnie pojęta fotografia rządzi się tymi sami prawami. Najciekawsze ujęcia to takie, które nie tylko opisują stosunek fotografa do modeli, ale interakcję tych modeli z otaczającym ich światem. Dzięki temu jesteśmy w stanie opowiadać czytelną historię bez słów.

Jak to zrobić?

Szukaj nietypowych punktów widzenia. Zamiast stawiać aparat na statywie i robić zdjęcie z poziomu oczu, spróbuj podejść do tematu z innej perspektywy w swojej fotografii reportażowej. Możesz zejść na dół, wejść na górę, lub po prostu zmienić pozycję. Jeśli masz przed sobą dziecko, zniż obiektyw aparatu do poziomu jego oczu, to pomoże przedstawić „jego punkt widzenia” w odniesieniu do otoczenia. To, co oddziela dorosłość od dzieciństwa to przede wszystkim szczerość i niewinność. Dzieci nie udają, jeśli są znudzone to się nudzą i widać to na zdjęciach. Jeśli coś je bawi to są rozbawione na fotografiach. Wykorzystaj to w swojej fotografii ślubnej!

Na fotografii widzimy grupę zaaferowanych gości i maluszka, który wydaje się być nieco zagubiony.

Szukaj szczegółów. Czasami najlepsze zdjęcia można zrobić, skupiając się na małej części większego obrazu. Szukaj szczegółów, które są interesujące lub piękne i uchwyć je w kadrze. Poniżej fotografia z przygotowań. Widzimy na niej napis na koszulce: ” Beyond the Future. Enjoy your world journey. Strange sense in the future. Do something simple but meaningful for the future”. Czy można prosić o lepszy opis tego wyjątkowego dnia? Miej oczy szeroko otwarte, a na każdym reportażu znajdziesz takie szczegóły!

Szukaj kontrastów. Kontrast to kolejny sposób na stworzenie atrakcyjnego zdjęcia. Szukaj kontrastów między jasnością i ciemnością, kolorem i czernią, lub dużymi i małymi obiektami. Na zdjęciu poniżej Panna Młoda w ramionach trzyma małą dziewczynkę. Wielkie oczy, które spoglądają w obiektyw i rozluźniona buzia kontrastują z bardziej chaotycznym tłem. Nasza modelka jest częścią dynamicznej grupy, ale na moment nawiązuje kontakt z nami.

Mój Instagram ślubny

Mój Instagram z baśniową fotografią dziecięcą

Inne artykuły:

Fotografie ślubne i dziecięce. Szczere emocje u dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *